Bazzi feat Camila Cabello - Beautiful


Музички времеплов
  • 2000 - Ronan Keating започнува двонеделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Ronan'.
  • 1929 - Роден е Mike Elliot од Foundations (1967 UK No.1 'Baby NowThat I've Found You'; 1969 USА No.3 'Build Me Up A Buttercup').
  • 1964 - Rod Stewart го има своето ТВ деби во шоуто 'The Beat Room' како член на групата Hoochie Coochie Men.
  • 1958 - Роден е Randy Debarge, односно само Debarge (1985 UK No.4 'Rhythm Of The Night').
  • 2001 - Whitney Houston влегува на листата на најплатени музичари во светот по потпишувањето нов договор со Arista records, вреден 100 милиони долари.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје