Музички времеплов
  • 1988 - Appetite For Destruction', деби албумот на Guns N' Roses, по 57 недели престој на американската албумска листа, се искачува на првото место. Се продава во над 5 милиони копии.
  • 2000 - UK No.1 Robbie Williams 'Rock DJ'.
  • 1972 - Родена е Geri Halliwell, позната и како Ginger Spice кога беше дел од Spice Girls.
  • 1994 - Гитаристот на Manic Street Preachers, Richey Edwards пренесен е во болница поради нервна исцрпеност.
  • 1989 - Adam Clayton од U2 уапсен е во Даблин поради поседување дрога, која планирал да ја препродаде на друга личност.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје