Музички времеплов


 • 2000 - USА No.1 Matchbox 20 'Bent'
 • 2000 - Corrs покреваат петиција до Европската комисија за запирање на интернет пиратеријата. Manic Street Preachers и Spice Girls исто ги ставаат своите имиња на петицијата.
 • 2000 - Coldplay доаѓаат на првото место на британската албумска листа со дебито 'Parachutes'. Trouble
 • 1995 - Рап пејачката Queen Latifah станува жртва на неуспешен обид за кражба на автомобил. Нејзиниот телохранител е застрелан и завршува со повреди.
 • 1995 - Wayne Osmond е подложен на операција на тумур на мозокот.
 • 1994 - Саундтракот на филмот 'The Lion King' започнува 9-неделен престој на првото место на американската албумска листа. Elton John - Can You Feel The Love Tonight
 • 1972 - На концерт во Вашингтон, Smokey Robinson го има последниот настап со Miracles.
Музички времеплов
 • 1972 - На концерт во Вашингтон, Smokey Robinson го има последниот настап со Miracles.
 • 1994 - Саундтракот на филмот 'The Lion King' започнува 9-неделен престој на првото место на американската албумска листа. Elton John - Can You Feel The Love Tonight
 • 2000 - Corrs покреваат петиција до Европската комисија за запирање на интернет пиратеријата. Manic Street Preachers и Spice Girls исто ги ставаат своите имиња на петицијата.
 • 2000 - USА No.1 Matchbox 20 'Bent'
 • 2000 - Coldplay доаѓаат на првото место на британската албумска листа со дебито 'Parachutes'. Trouble
 • Повеќе
Фреквенции
Скопје