Хит Парада 09.11.2019


1
Memories
Maroon 5
| 7 Недели во листата
8
2
Celoso
Lele Pons
| 4 Недели во листата
2
3
South of The Border
Ed Sheeran feat. Camila Cabello & Cardi B
1 | 5 Недели во листата
4
4
Nice To Meet Ya
Niall Horan
3 | 5 Недели во листата
4
5
Somebody To Love
Onerepublic
1 | 6 Недели во листата
2
6
Dance Monkey
Tones And I
3 | 7 Недели во листата
7
7
Trampoline
Shaed ft. Zayn
4 | 2 Недели во листата
1
8
Stack It Up
Liam Payne feat. A Boogie Wit Da Hoodie
3 | 6 Недели во листата
2
9
Truth Hurts
Lizzo
1 | 8 Недели во листата
2
10
Strike A Pose
Young T and Bugsey ft. Aitch
1 | 9 Недели во листата
2
11
LaLaLa
Black Coffee Ft. Usher
1 | 8 Недели во листата
0
12
Lose You to Love Me
Selena Gomez
6 | 2 Недели во листата
3
13
Orphans
Coldplay
9 | 2 Недели во листата
5
14
Better Half Of Me
Tom Walker
| 1 Недела во листата
2
15
Don't Leave Me Lonely
Mark Ronson feat. Yebba
3 | 7 Недели во листата
4
16
Snake Charmer
Parov Stelar
1 | 7 Недели во листата
0
17
How Would You Feel
Krezip
4 | 5 Недели во листата
0
18
Lose Control
Meduza feat. Becky Hill and Goodboys
| 1 Недела во листата
2
19
Turn Me On
Riton x Oliver Heldens (feat. Vula)
| 3 Недели во листата
1
20
Certi (Move Your Body)
DJ S.K.T feat Youngman
6 | 2 Недели во листата
0
21
Don’t Start Now
Dua Lipa
| 1 Недела во листата
6
22
I Don't Know
Nana Rogues feat. Emeli Sande
7 | 5 Недели во листата
0
23
We Got Love
Sigala and Ella Henderson
| 1 Недела во листата
3
24
Bruises
Lewis Capaldi
8 | 3 Недели во листата
1
25
This Is Real
Jax Jones (feat. Ella Henderson)
4 | 4 Недели во листата
3
26
All The Good Girls Go To Hell
Billie Eilish
3 | 8 Недели во листата
0
27
Younger
Jonas Blue feat HRVY
3 | 9 Недели во листата
0
28
Gentle
Yon Idy
8 | 11 Недели во листата
0
29
Lover
Taylor Swift
4 | 11 Недели во листата
2
30
Hurts 2B Human
Pink feat. Khalid
4 | 6 Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 1979 - USА No.1 Barbra Streisand & Donna Summer 'No More Tears, Enough Is Enough'
  • 1971 - USА No.1 Isaac Hayes 'Theme From Shaft'
  • 1974 - Тапанистот на The Who, Keith Moon, колабира зашто пијалокот му бил измешан со дрога. 19-годишниот Scott Halpin кој е во публиката, добротворно се пријавува да го замени на тапани за групата да ги отсвири останатите 3 песни.
  • 1961 - Роден е Paul King, лидер на King и водител на MTV и VH 1. 'Love And Pride'
  • 2000 - Mel C од Spice Girlѕ открива дека ја напушта групата.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје