Плеј листа 21.11.2019


Wonders
Klingande
62
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
48
Lost Frequencies
Like I Love You
11
Thank U Next
Ariana Grande
8
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
12
Say My Name
David Guetta, Bebe Redxa, Balvin
16
Without Me
Halsey
13
I Found You
Benny Blanco and Calvin Harris
5
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
4
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
54
Valentine
5 Seconds of Summer
3
Promises
Calvin Harris and Sam Smith
20
Музички времеплов
  • 1981 - USА No.1 Billy Idol 'Mony Mony' (песна оригинално од Tommy James)
  • 2001 - Британскиот поп могул Jonathan King добива 7-годишна затворска казна поради сексулана злоупотреба на 6 момчиња.
  • 1975 - Elton John добива ѕвезда на холивудската Патека на славните.
  • 1980 - Don Henley е уапсен, откако во неговиот дом во Лос Анџелес е пронајдена 16-годишна девојка предозирана со дрога.
  • 1990 - Mick Jagger се жени со Jerry Hall. Во 1999 година бракот е прогласен за неважечки, зашто 6-часовната венчавка никогаш не била регистрирана.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје