Benny Blanco and Calvin Harris - I Found You


Музички времеплов
  • 1983 - Роден е Lee Ryan од Blue (2002 UK No.1 'If You Come Back').
  • 1979 - UK No.1 Anita Ward 'Ring My Bell'
  • 1946 - Роден е пејачот и текстописец Barry Manilow (1975 US No.1 & UK No.11 'Mandy'. Ги напишал и 'Could It Be Magic' и 'Copacabana', а имал над 25 американски топ 40 синглови).
  • 1965 - UK No.1 Elvis Presley 'Crying In The Chapel'
  • 1969 - Роден е Kevin Thornton од Color Me Bad, (1991 UK No.1 'I Wanna Sex You Up', 1991 US No.1 'I Adore Mi Amor').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје