Halsey - Without Me


Музички времеплов
  • 1977 - Откако Jimmy Helms одбил да настапи на концерт на колеџот Shoreditch бил повикан Elton John. Прифатил за хонорар - две шишиња вино.
  • 1978 - UK No.1 John Travolta & Olivia Newton-John 'You're The One That I Want'
  • 1983 - Роден е Lee Ryan од Blue (2002 UK No.1 'If You Come Back').
  • 1978 - USА No.1 Andy Gibb 'Shadow Dancing'
  • 1979 - UK No.1 Anita Ward 'Ring My Bell'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје