Shawn Mendes and Zedd - Lost In Japan (Remix)


Музички времеплов
  • 1980 - Police стануваат западна поп група по 10 години што одржува концерт во Бомбај.
  • 1985 - Радио станиците во Јужна Африка ги забрануваат сите песни на Stevie Wonders, откако тој својата награда Оскар, добиена претходната вечер, ја посветил на Нелсон Мандела.
  • 2000 - UK No.1 Melanie C 'Never Be The Same The Again'
  • 2000 - Phil Collins добива Оскар за најдобра оригинална филмска тема за 'You'll Be In My Heart' од анимираниот филм на Disney 'Тарзан'.
  • 1988 - UK No.1 Aswad 'Don't Turn Around'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје