Антена 5 Тим

Мики

Миле Ѓуриќ

Програмски реализатор, Ди Џеј

miki@antenna5.fm
Стил
dance
Фаворити
Специјалност
Песни

Галерија Цела галерија

Музички времеплов
  • 2001 - Travis започнуваат 4-неделен престој на првото место на британската албумска листа со 'The Invisible Band'.
  • 1965 - Роден е Richard Hynd, тапанист во Texas (1997 UK No.3 'Say What You Want', 1997 UK No.1 албум 'White On Blonde').
  • 1978 - UK No.1 John Travolta & Olivia Newton-John 'You're The One That I Want'
  • 1979 - UK No.1 Anita Ward 'Ring My Bell'
  • 1983 - Роден е Lee Ryan од Blue (2002 UK No.1 'If You Come Back').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје