Антена 5 Тим

DJ Icko

Ристо Меловски

Водител, Ди Џеј, Програмски реализатор

icko@antenna5.fm , djicko@hotmail.com
Стил
Rock
Фаворити
Pink Floid Depeche Mode The cure U2 Coldplay, Travis Stereophonics
Специјалност
Club, Radio DJ
Песни
Wish You Were Here – Pink Floid, Robbie Wiliams  Angels
Музички времеплов
  • 1972 - UK No.1 Don McLean 'Vincent'
  • 2001 - Travis започнуваат 4-неделен престој на првото место на британската албумска листа со 'The Invisible Band'.
  • 1977 - Откако Jimmy Helms одбил да настапи на концерт на колеџот Shoreditch бил повикан Elton John. Прифатил за хонорар - две шишиња вино.
  • 1979 - UK No.1 Anita Ward 'Ring My Bell'
  • 1978 - UK No.1 John Travolta & Olivia Newton-John 'You're The One That I Want'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје