Емисии


Чао Антена

Секој работен ден од 18-20 Чао Антена со најголемите Чао хитови. Слушајте ги вашите омилени песни. Ги откриваме најинтересните шоубиз вести, и се забавуваме пренесувајќи многу позитивна енергија.
Водители: Баже & Ива
Термин: од понеделник до петок од 18 до 20 часот
Музички времеплов
  • 1969 - Роден е Kevin Thornton од Color Me Bad, (1991 UK No.1 'I Wanna Sex You Up', 1991 US No.1 'I Adore Mi Amor').
  • 1978 - UK No.1 John Travolta & Olivia Newton-John 'You're The One That I Want'
  • 1965 - UK No.1 Elvis Presley 'Crying In The Chapel'
  • 1983 - Роден е Lee Ryan од Blue (2002 UK No.1 'If You Come Back').
  • 1989 - US No.1 New Kids On The Block 'I'll Be Loving You Forever'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје