Емисии


Ноќна програма

Водител: DJ Night PC
Музички времеплов
  • 1979 - UK No.1 Anita Ward 'Ring My Bell'
  • 1978 - UK No.1 John Travolta & Olivia Newton-John 'You're The One That I Want'
  • 1989 - US No.1 New Kids On The Block 'I'll Be Loving You Forever'
  • 1946 - Роден е пејачот и текстописец Barry Manilow (1975 US No.1 & UK No.11 'Mandy'. Ги напишал и 'Could It Be Magic' и 'Copacabana', а имал над 25 американски топ 40 синглови).
  • 1965 - Роден е Richard Hynd, тапанист во Texas (1997 UK No.3 'Say What You Want', 1997 UK No.1 албум 'White On Blonde').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје