Halsey - Without Me


Музички времеплов
  • 1968 - Tom Jones доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Delilah'.
  • 2002 - Lisa Marie Presley на Хаваи се мажи со актерот Nicolas Cage. Ова е трети брак за Presley, која претходно беше мажена со Danny Keough и со Michael Jackson. Cage ќе и побара развод по 4 месеци.
  • 1940 - Роден е Bobby Hatfield од Righteous Brothers.
  • 1997 - Puff Daddy & the Family доаѓаат на првото место на американската албумска листа со 'No Way Out.'
  • 1949 - Роден е Andy Cresswell-Davis од Korgis (1980 UK No.5 'Everybody's Got To Learn Sometime').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје