Dua Lipa & BlackPink - Kiss And Make Up


Музички времеплов
  • 1940 - Роден е Bobby Hatfield од Righteous Brothers.
  • 1949 - Роден е Andy Cresswell-Davis од Korgis (1980 UK No.5 'Everybody's Got To Learn Sometime').
  • 1983 - Kajagoogoo го отпуштаат вокалистот Limahl, кој започнува соло кариера.
  • 1968 - Tom Jones доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Delilah'.
  • 1964 - Mick Jagger добива казна од 32 фунти зашто во Ливерпул возел неосигуран и над дозволената брзина.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје