Lady Gaga & Bradley Cooper - Shallow


Музички времеплов
  • 1974 - USА No.1 Roberta Flack 'Feel Like Makin' Love'
  • 1983 - Kajagoogoo го отпуштаат вокалистот Limahl, кој започнува соло кариера.
  • 1997 - Puff Daddy & the Family доаѓаат на првото место на американската албумска листа со 'No Way Out.'
  • 1964 - Mick Jagger добива казна од 32 фунти зашто во Ливерпул возел неосигуран и над дозволената брзина.
  • 1947 - Роден е Ian Anderson од Jethro Tull.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје