Ariana Grande - Thank U Next


Музички времеплов
  • 1994 - Гитаристот на Manic Street Preachers, Richey Edwards пренесен е во болница поради нервна исцрпеност.
  • 1973 - Stevie Wonder сериозно е повреден во сообраќајка, откако неговиот автомобил удрил во камион. Останува во кома цели 4 дена, а како последица на несреќата засекогаш го губи сетилото за мирис.
  • 1972 - Родена е Geri Halliwell, позната и како Ginger Spice кога беше дел од Spice Girls.
  • 2004 - Rick James пронајден е мртов во неговиот дом во Лос Анџелес.
  • 1964 - Rod Stewart го има своето ТВ деби во шоуто 'The Beat Room' како член на групата Hoochie Coochie Men.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје