David Guetta, Bebe Redxa, Balvin - Say My Name


Музички времеплов
  • 1968 - UЅА No.1 Cream 'Wheels Of Fire'
  • 1974 - USА No.1 Roberta Flack 'Feel Like Makin' Love'
  • 2002 - Lisa Marie Presley на Хаваи се мажи со актерот Nicolas Cage. Ова е трети брак за Presley, која претходно беше мажена со Danny Keough и со Michael Jackson. Cage ќе и побара развод по 4 месеци.
  • 1983 - Kajagoogoo го отпуштаат вокалистот Limahl, кој започнува соло кариера.
  • 1997 - Puff Daddy & the Family доаѓаат на првото место на американската албумска листа со 'No Way Out.'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје