Dua Lipa & BlackPink - Kiss And Make Up


Музички времеплов
  • 2003 - Американски хирург го тужи 50 Cent за неплатена сметка. Лекарот тврди дека 50 Cent бил во неговата клиника зашто неколку пати бил застрелан, а интервенцијата вредна 20.000 долари не ја платил.
  • 1988 - USA No.1 Terence Trent D'arby 'Wishing Well'.
  • 1939 - Роден е Jimmy Ruffin, најпознат по хитот 'What Becomes Of The Broken Hearted'.
  • 1977 - USA No.1 Eagles 'Hotel California'.
  • 1969 - Роден е Eagle Eye Cherry.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје