Dua Lipa & BlackPink - Kiss And Make Up


Музички времеплов
  • 2000 - Ronan Keating започнува двонеделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Ronan'.
  • 1964 - Rod Stewart го има своето ТВ деби во шоуто 'The Beat Room' како член на групата Hoochie Coochie Men.
  • 1958 - Роден е Randy Debarge, односно само Debarge (1985 UK No.4 'Rhythm Of The Night').
  • 2004 - Rick James пронајден е мртов во неговиот дом во Лос Анџелес.
  • 1988 - Appetite For Destruction', деби албумот на Guns N' Roses, по 57 недели престој на американската албумска листа, се искачува на првото место. Се продава во над 5 милиони копии.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје