Klingande - Wonders


Музички времеплов
  • 1940 - Роден е Bobby Hatfield од Righteous Brothers.
  • 1947 - Роден е Ian Anderson од Jethro Tull.
  • 2002 - Lisa Marie Presley на Хаваи се мажи со актерот Nicolas Cage. Ова е трети брак за Presley, која претходно беше мажена со Danny Keough и со Michael Jackson. Cage ќе и побара развод по 4 месеци.
  • 1983 - Kajagoogoo го отпуштаат вокалистот Limahl, кој започнува соло кариера.
  • 1929 - Роден е Eddie Fisher (1953 UK No.1 'Outside Of Heaven', 1955 USА No.6 'Heart').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје