Антена 5 Тим

Ерик Фокс

Кирил Зарлинов

Водител, Ди Џеј

erikfox@antenna5.fm
Стил
dance, techno, pop
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1968 - UЅА No.1 Cream 'Wheels Of Fire'
  • 1940 - Роден е Bobby Hatfield од Righteous Brothers.
  • 1947 - Роден е Ian Anderson од Jethro Tull.
  • 1991 - Luciano Pavarotti го добива третиот британски бр.1 албум 'The Essential Pavarotti II'.
  • 1961 - UK No.1 Helen Shapiro 'You Don't Know' (со 14 години Shapiro станува најмладиот сопственик на бр.1 хит).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје