Емисии


Ритам на културата

Емисија посветена на културата, со информации за изложби, концерти, претстави, промоции ... спортски, шоубиз, но и актуелни вести.
Водители: Соња Панда & Баже
Термин: од понеделник до петок од 17 до 18 часот
Музички времеплов
  • 1964 - Rod Stewart го има своето ТВ деби во шоуто 'The Beat Room' како член на групата Hoochie Coochie Men.
  • 1972 - Родена е Geri Halliwell, позната и како Ginger Spice кога беше дел од Spice Girls.
  • 2000 - UK No.1 Robbie Williams 'Rock DJ'.
  • 1988 - UK No.1 Yazz & the Plastic Population 'The Only Way Is Up'
  • 2004 - Rick James пронајден е мртов во неговиот дом во Лос Анџелес.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје