Музички времеплов


 • 2004 - USА No.1 Usher feat Lil Jon & Ludacris 'Yeah'
 • 2004 - UK No.1 Busted 'Who’s David'
 • 2004 - Norah Jones започнува 6-неделен престој на првото место на американската албумска листа со вториот албум ‘Feels Like Home’.
 • 1997 - UK No.1 Spice Girls 'Wannabe'
 • 1997 - UK No.1 No Doubt 'Don't Speak'
 • 1997 - Jennifer Lopez се мажи со Ojani Noa. Парот ќе се раздели по една година.
 • 1997 - Blur доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Blur'.
 • 1992 - UK No.1 Shakespear's Sister 'Stay'
 • 1988 - На концерт во Лос Анџелес, Stevie Wonder е прогласен за MusiCares Личност на годината.
 • 1986 - MTV одделува цели 22 часа од својата програма за да ги прикаже сите 45 епизоди од оригиналната ТВ серија на Monkees.
 • 1981 - UK No.1 Joe Dolce 'Shaddap You Face'
 • 1977 - Роден е пејачот и текстописец, поранешен армиски капетан James Blunt. (2005 UK No.1 'You're Beautiful'; 2005 UK No.1 албум 'Back To Bedlam').
 • 1975 - USА No.1 Average White Band 'Pick Up The Pieces'
 • 1975 - UK No.1 Steve Harley and Cockney Rebel 'Make Me Smile (Come Up And See Me)'
 • 1962 - UK No.1 Elvis Presley 'Rock-A- Hula Baby / Cant Help Falling In Love'
 • 1960 - USА No.1 Percy Faith 'Theme From A Summer Place'
 • 1938 - Роден е Bobby Hendricks од Drifters (1960 USА No.1 & UK No.2 'Save The Last Dance For Me').
Музички времеплов
 • 1981 - UK No.1 Joe Dolce 'Shaddap You Face'
 • 1997 - UK No.1 Spice Girls 'Wannabe'
 • 1997 - Blur доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Blur'.
 • 2004 - USА No.1 Usher feat Lil Jon & Ludacris 'Yeah'
 • 2004 - UK No.1 Busted 'Who’s David'
 • Повеќе
Фреквенции
Скопје