Најбарани 19.09.2020


1
Dynamite
BTS
3141
2
Обично необичен ден
Каролина Гочева
41
3
Tick Tock
Clean Bandit feat Mabel & 24kGoldin
33
4
Те спомнувам
Ареа
32
5
Home
Adriatique & Marino Canal feat. Delhia De France
24
6
Skopje Forever
Nikeja
13
7
Не ме моли
Ayana
13
8
Who’s Laughing Now
Ava Max
13
9
I Feel Loved (Armen Miran Edit)
Depeche Mode
11
10
Ана
Суперхикс
10
11
Deep End Freestyle
Sleepy Hallow ft. Foushee
7
12
Jerusalema
Master KG feat. Nomcebo Zikode
7
13
Over Now
Calvin Harris x The Weeknd
6
14
Cardigan
Taylor Swift
6
15
Sunlight
BDM feat. Alex V
5
16
Deep End
John Summit
5
17
Wave Rider
Fideles
5
18
Together
Sia
5
19
Alone (Original Mix)
Tale Of Us
5
20
Ice Cream
BLACKPINK feat Selena Gomez
4
Музички времеплов
  • 2002 - James Brown е тужен од своите ќерки со 650.000 фунти поради авторски права на некои песни за кои тврдат дека се нивни.
  • 1940 - Роден е Bill Medley од Righteous Brothers. 'Unchained Melody'
  • 1969 - Родена е саксофонистката Candy Dulfer. ‘Lily Was Here’ со David A Stewart.
  • 1970 - Се одржува првото издание на легендарниот британски фестивал Glastonbury.
  • 1963 - Роден е Jarvis Cocker, вокалист на Pulp. 'Common People'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје