Плеј листа 19.09.2020


Wonders
Klingande
85
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
59
Lost Frequencies
Like I Love You
26
Thank U Next
Ariana Grande
22
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
25
Say My Name
David Guetta, Bebe Redxa, Balvin
25
Without Me
Halsey
30
I Found You
Benny Blanco and Calvin Harris
12
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
13
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
71
Valentine
5 Seconds of Summer
11
Promises
Calvin Harris and Sam Smith
36
Музички времеплов
  • 1970 - Се одржува првото издание на легендарниот британски фестивал Glastonbury.
  • 1975 - Queen потпишуваат договор со поранешниот менаџер на Elton John, John Reid
  • 1969 - Родена е саксофонистката Candy Dulfer. ‘Lily Was Here’ со David A Stewart.
  • 1963 - Роден е Jarvis Cocker, вокалист на Pulp. 'Common People'
  • 2002 - James Brown е тужен од своите ќерки со 650.000 фунти поради авторски права на некои песни за кои тврдат дека се нивни.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје