Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија

Музички времеплов
  • 1997 - Jennifer Lopez се мажи со Ojani Noa. Парот ќе се раздели по една година.
  • 2004 - USА No.1 Usher feat Lil Jon & Ludacris 'Yeah'
  • 1938 - Роден е Bobby Hendricks од Drifters (1960 USА No.1 & UK No.2 'Save The Last Dance For Me').
  • 2004 - UK No.1 Busted 'Who’s David'
  • 1992 - UK No.1 Shakespear's Sister 'Stay'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје