Ariana Grande - Thank U Next


Музички времеплов
  • 1987 - USA No1 Starship “Nothing’s Gonna Stop Us Now”
  • 1960 - RCA станува прва издвачка куќа кој најавува издавање поп синглови во моно и стерео истовремено.
  • 2004 - UK No1 McFly “5 Colours In Her Hair” 2 w.
  • 1990 - Gloria Estefan се враќа во Мајами по операцијата поради преживеаната сообраќајка.
  • 1948 - роден е Barry Oakley, басист во Allman Brothers.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје