Музички времеплов
  • 1975 - Роден е Benjamin Andre односно Andre 3000 од Outkast.
  • 1971 - Родена е Lisa Left- Eye Lopes, од TLC (1995 US No.1 & UK No.4 'Waterfalls' 1999 USА No.1 албум 'Fanmail').
  • 1956 - Роден е Neil Finn, гитарист и вокалист во Crowded House (1992 UK No.7 'Weather With You').
  • 2001 - USА No.1 Christina Aguilera, Lil' Kim, Mya & Pink 'Lady Marmalade'
  • 1966 - Роден е Sean Kinney од Alice In Chains (1993 UK No.19 'Would').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје