Емисии


Ноќна програма

Водител: DJ Night PC
Музички времеплов
  • 1975 - Роден е Benjamin Andre односно Andre 3000 од Outkast.
  • 2000 - Paula Yates добива 400.000 фунти наследство од своето починато момче Michael Hutchence.
  • 1999 - На Ivor Novello наградите, Rod Stewart и Chrissie Hynde добиваат одликувања за придонес во британската музика, а Robbie Williams и Guy Chambers се прогласени за текстописци на годината.
  • 1971 - Родена е Lisa Left- Eye Lopes, од TLC (1995 US No.1 & UK No.4 'Waterfalls' 1999 USА No.1 албум 'Fanmail').
  • 1966 - Роден е Sean Kinney од Alice In Chains (1993 UK No.19 'Would').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје