Ariana Grande - Thank U Next


Музички времеплов
  • 1977 - Откако Jimmy Helms одбил да настапи на концерт на колеџот Shoreditch бил повикан Elton John. Прифатил за хонорар - две шишиња вино.
  • 2001 - Travis започнуваат 4-неделен престој на првото место на британската албумска листа со 'The Invisible Band'.
  • 1965 - UK No.1 Elvis Presley 'Crying In The Chapel'
  • 1979 - UK No.1 Anita Ward 'Ring My Bell'
  • 1969 - Роден е Kevin Thornton од Color Me Bad, (1991 UK No.1 'I Wanna Sex You Up', 1991 US No.1 'I Adore Mi Amor').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје