David Guetta, Bebe Redxa, Balvin - Say My Name


Музички времеплов
  • 2004 - Rick James пронајден е мртов во неговиот дом во Лос Анџелес.
  • 1958 - Роден е Randy Debarge, односно само Debarge (1985 UK No.4 'Rhythm Of The Night').
  • 1964 - Rod Stewart го има своето ТВ деби во шоуто 'The Beat Room' како член на групата Hoochie Coochie Men.
  • 1938 - Роден е Isaac Hayes (1971 USА No.1 & UK No.4 'Theme From Shaft', 1998 UK No.2 'Chocolate Salty Balls' - под псевронимот Chef).
  • 1929 - Роден е Mike Elliot од Foundations (1967 UK No.1 'Baby NowThat I've Found You'; 1969 USА No.3 'Build Me Up A Buttercup').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје