Dua Lipa & BlackPink - Kiss And Make Up


Музички времеплов
  • 1973 - Stevie Wonder сериозно е повреден во сообраќајка, откако неговиот автомобил удрил во камион. Останува во кома цели 4 дена, а како последица на несреќата засекогаш го губи сетилото за мирис.
  • 1994 - Гитаристот на Manic Street Preachers, Richey Edwards пренесен е во болница поради нервна исцрпеност.
  • 1938 - Роден е Isaac Hayes (1971 USА No.1 & UK No.4 'Theme From Shaft', 1998 UK No.2 'Chocolate Salty Balls' - под псевронимот Chef).
  • 2004 - Rick James пронајден е мртов во неговиот дом во Лос Анџелес.
  • 1988 - UK No.1 Yazz & the Plastic Population 'The Only Way Is Up'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје