Музички времеплов
  • 1983 - Роден е Lee Ryan од Blue (2002 UK No.1 'If You Come Back').
  • 1979 - UK No.1 Anita Ward 'Ring My Bell'
  • 1978 - USА No.1 Andy Gibb 'Shadow Dancing'
  • 2001 - Travis започнуваат 4-неделен престој на првото место на британската албумска листа со 'The Invisible Band'.
  • 1989 - US No.1 New Kids On The Block 'I'll Be Loving You Forever'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје