Антена 5 Тим

Славе

Славе Спасовски

Продуцент

Поголемиот дел од денот го поминувам во стискање копчиња J.

slave@antenna5.fm
Стил
Chillout,Chillhouse, Dance, Rock, R&B,Pop
Фаворити
Bob Marley, Moby, Chemical Brothers, Bob Sinclar, Roger Sanchez, Martin Solveig
Специјалност
Џинглови, најави за емисии
Песни
Koop  Koop Islands Blues, Africanism All Stars  Summer Moon; Red Hot Chili Peppers  Under The Bridge
Музички времеплов
  • 1934 - Родена е пејачката и актерка Shirley Jones од Partridge Family (1970 USА No.1 'I Think I Love You', 1972 UK No.3 'Breaking Up Is Hard To Do')
  • 1967 - Jimi Hendrix ја пали гитарата во живо на сцена додека настапува во Лондон.
  • 1976 - UK No.1 Brotherhood Of Man 'Save Your Kisses For Me'
  • 1990 - David Bowie го добива седмиот британски бр.1 албум 'Changes Bowie'.
  • 1990 - UK No.1 Snap! 'The Power'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје