Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија


Нашиот Тим

Музички времеплов
  • 1946 - Роден е пејачот и текстописец Barry Manilow (1975 US No.1 & UK No.11 'Mandy'. Ги напишал и 'Could It Be Magic' и 'Copacabana', а имал над 25 американски топ 40 синглови).
  • 1979 - UK No.1 Anita Ward 'Ring My Bell'
  • 1989 - US No.1 New Kids On The Block 'I'll Be Loving You Forever'
  • 1947 - Роден е Paul Young (1979 UK No.3 'Every Day Hurts') и дел од Mike and the Mechanics (1989 UK No.2 'The Living Years').
  • 1978 - UK No.1 John Travolta & Olivia Newton-John 'You're The One That I Want'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје