Емисии


Ритам на културата

Емисија посветена на културата, со информации за изложби, концерти, претстави, промоции ... спортски, шоубиз, но и актуелни вести.
Водители: Соња Панда & Баже
Термин: од понеделник до петок од 17 до 18 часот
Музички времеплов
  • 2001 - Travis започнуваат 4-неделен престој на првото место на британската албумска листа со 'The Invisible Band'.
  • 1978 - USА No.1 Andy Gibb 'Shadow Dancing'
  • 1979 - UK No.1 Anita Ward 'Ring My Bell'
  • 1989 - US No.1 New Kids On The Block 'I'll Be Loving You Forever'
  • 1983 - Роден е Lee Ryan од Blue (2002 UK No.1 'If You Come Back').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје