Хит Парада 06.07.2019


1
Schhh
Mahmut Orhan feat Irina Rimes
9 | 2 Недели во листата
5
2
Senorita
Shawn Mendes and Camila Cabello
7 | 2 Недели во листата
4
3
Doin Time
Lana Del Rey
1 | 5 Недели во листата
7
4
Look Back At It
A Boogie Wit Da Hoodie
3 | 7 Недели во листата
0
5
Mad Love
Mabel
| 3 Недели во листата
1
6
You Need To Calm Down
Taylor Swift
1 | 3 Недели во листата
2
7
Rescue Me
One Republic
4 | 6 Недели во листата
1
8
Now You're Gone
Tom Walker (feat. Zara Larsson)
9 | 2 Недели во листата
0
9
Higher Love
Kygo feat. Whitney Houston
| 1 Недела во листата
4
10
Beautiful People
Ed Sheeran feat. Khalid
| 1 Недела во листата
1
11
Medellin
Madonna & Maluma
3 | 7 Недели во листата
3
12
Love Is On The Line
Jack Savoretti
6 | 8 Недели во листата
1
13
Times wont change me now
Circa Waves
9 | 11 Недели во листата
0
14
I Don't Care
Ed Sheeran & Justin Bieber
3 | 8 Недели во листата
1
15
Barefoot In The Park
James Blake feat Rosalia
| 2 Недели во листата
0
16
Never Really Over
Katy Perry
4 | 4 Недели во листата
1
17
Mothers Daughter
Miley Cyrus
| Недела во листата
2
18
Old Town Road
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
5 | Недели во листата
0
19
3 Nights
Dominic Fike
| Недела во листата
1
20
Can We Pretend
P!nk (feat. Cash Cash)
| Недела во листата
1
21
Heaven
Avicii (feat. Chris Martin)
7 | Недели во листата
3
22
Call You Mine
The Chainsmokers feat. Bebe Rexha
6 | Недели во листата
2
23
Cross Me
Ed Sheeran feat. Chance the Rapper and PnB Rock
5 | Недели во листата
2
24
Easier
5 Seconds of Summer
5 | Недели во листата
1
25
Ritual
Tiesto & Jonas Blue feat Rita Ora
5 | Недели во листата
1
26
Find U Again
Mark Ronson feat. Camila Cabello
4 | Недели во листата
2
27
No Guidance
Chris Brown feat. Drake
6 | Недели во листата
1
28
Wish You Well
Sigala & Becky Hill
5 | Недели во листата
1
29
Truth Hurts
Lizzo
4 | Недели во листата
1
30
ME!
Taylor Swift feat. Brendon Urie
6 | Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 2000 - Corrs покреваат петиција до Европската комисија за запирање на интернет пиратеријата. Manic Street Preachers и Spice Girls исто ги ставаат своите имиња на петицијата.
  • 1995 - Wayne Osmond е подложен на операција на тумур на мозокот.
  • 1995 - Рап пејачката Queen Latifah станува жртва на неуспешен обид за кражба на автомобил. Нејзиниот телохранител е застрелан и завршува со повреди.
  • 2000 - USА No.1 Matchbox 20 'Bent'
  • 2000 - Coldplay доаѓаат на првото место на британската албумска листа со дебито 'Parachutes'. Trouble
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје