9. Harry Styles - Adore you


Музички времеплов
  • 1997 - Jennifer Lopez се мажи со Ojani Noa. Парот ќе се раздели по една година.
  • 1960 - USА No.1 Percy Faith 'Theme From A Summer Place'
  • 2004 - Norah Jones започнува 6-неделен престој на првото место на американската албумска листа со вториот албум ‘Feels Like Home’.
  • 1997 - UK No.1 Spice Girls 'Wannabe'
  • 1992 - UK No.1 Shakespear's Sister 'Stay'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје