18. Harry Styles - Watermelon Sugar


Музички времеплов
  • 1981 - UK No.1 Joe Dolce 'Shaddap You Face'
  • 1992 - UK No.1 Shakespear's Sister 'Stay'
  • 1997 - Blur доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Blur'.
  • 1975 - USА No.1 Average White Band 'Pick Up The Pieces'
  • 2004 - Norah Jones започнува 6-неделен престој на првото место на американската албумска листа со вториот албум ‘Feels Like Home’.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје