3. Игор Шарески - Без тебе нема кој да ме утеши


Музички времеплов
  • 2004 - Norah Jones започнува 6-неделен престој на првото место на американската албумска листа со вториот албум ‘Feels Like Home’.
  • 1992 - UK No.1 Shakespear's Sister 'Stay'
  • 1997 - UK No.1 Spice Girls 'Wannabe'
  • 1975 - USА No.1 Average White Band 'Pick Up The Pieces'
  • 1988 - На концерт во Лос Анџелес, Stevie Wonder е прогласен за MusiCares Личност на годината.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје