Емисии


Светска топ листа

Преглед на топ листите од целиот свет.
Водител: PJ Bada
Термин: сабота од 18 до 20 часот
Музички времеплов
  • 1988 - U2 го добиваат четвртиот британски бр.1 албум со двојниот сет и филмски саундтрак 'Rattle And Hum', на кој е нивниот прв британски бр.1 сингл 'Desire'.
  • 1999 - Sinead O'Connor открива дека ќе ја купува црквата од чие католичко сестринство е и самата.
  • 1983 - Culture Club доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Colour By Numbers'.
  • 1988 - USА No.1 Phil Collins 'Groovy Kind Of Love'
  • 2000 - All Saints доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Saints & Sinners'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје