Емисии


Попладневно возење

Идеална емисија со која се дружите во периодот кога се враќате од работа. Многу музика, информации кои се од полза за сите кои во моментот на слушањето се во своите автомобили и патуваат некаде, информации од show-бизнисот, спортот и жолтиот печат.
Водител: Борис
Термин: од понеделник до петок од 15 до 17 часот
Музички времеплов
  • 1992 - UK No.1 Shakespear's Sister 'Stay'
  • 1997 - UK No.1 Spice Girls 'Wannabe'
  • 1997 - Blur доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Blur'.
  • 1997 - UK No.1 No Doubt 'Don't Speak'
  • 2004 - Norah Jones започнува 6-неделен престој на првото место на американската албумска листа со вториот албум ‘Feels Like Home’.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје