Brit Awards 2011

Музички времеплов
  • 1977 - Басистот Gary Valentine ги напушта Blondie, наведувајќи го како причина својот 'уметнички интегритет'.
  • 1938 - Роден е Bill Withers. 'Ain't No Sunshine'
  • 2003 - Поради откажување на работата на бубрезите, на 58 години умира американскиот соул пејач и продуцент Barry White. You're The First, The Last My Everything
  • 1976 - Clash го имаат првиот концерт во живо. Во Шефилд, Англија настапуваат како предгрупа на Sex Pistols.
  • 1982 - Ozzy Osbourne се жени со Sharon Arden, ќерка на музичкиот бизнис менаџер Don Arden.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје