Топ 10 @ 10 28.10.2019


1
1995 (Original Mix)
&ME
4 | 5 Недели во листата
12
2
Melodia(Original mix)
DSF
| 1 Недела во листата
5
3
The End (Original Mix)
Budakid
| 1 Недела во листата
3
4
E'na Pasione (Original Mix)
Birds of Mind
3 | 2 Недели во листата
3
5
Temple of Time (Original)
Mark Alow
| 1 Недела во листата
4
6
Spellbound (Original Mix)
Matthew Dekay
4 | 5 Недели во листата
3
7
Creme (Original Mix)
Sebastien Leger, Roy Rosenfeld
4 | 3 Недели во листата
3
8
The witness
Crazy P
4 | 3 Недели во листата
4
9
Yume (Sabb Edit)
Dorian Craft, LVTECE
3 | 2 Недели во листата
4
10
Underworld (Volen Sentir Remix)
Nacho Varela, Cruz Vittor, Nauel
2 | 4 Недели во листата
6
Музички времеплов
  • 1961 - Роден е Paul King, лидер на King и водител на MTV и VH 1. 'Love And Pride'
  • 1979 - USА No.1 Barbra Streisand & Donna Summer 'No More Tears, Enough Is Enough'
  • 1971 - USА No.1 Isaac Hayes 'Theme From Shaft'
  • 2000 - Mel C од Spice Girlѕ открива дека ја напушта групата.
  • 1974 - Тапанистот на The Who, Keith Moon, колабира зашто пијалокот му бил измешан со дрога. 19-годишниот Scott Halpin кој е во публиката, добротворно се пријавува да го замени на тапани за групата да ги отсвири останатите 3 песни.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје