Плеј листа 24.01.2020


Wonders
Klingande
64
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
48
Lost Frequencies
Like I Love You
12
Thank U Next
Ariana Grande
8
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
13
Say My Name
David Guetta, Bebe Redxa, Balvin
16
Without Me
Halsey
15
I Found You
Benny Blanco and Calvin Harris
5
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
5
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
55
Valentine
5 Seconds of Summer
4
Promises
Calvin Harris and Sam Smith
20
Музички времеплов
  • 1947 - Eве кој денес слави роденден. Во 1947 година роден е пејачот и текстописец Warren Zevon, а во 1955 Jools Holland, клавијатурист во Squeeze и во Jools Holland Big Band, а работи и како ТВ презентер
  • 1962 - Brian Epstein потпишува менаџмент договор со Beatles. Договорено е Epstein да зема 25% од заработката на бендот.
  • 1941 - Роден е пејачот и текстописец Neil Diamond 'Cracklin' Rose'.
  • 1941 - Роден е Aaron Neville од Neville Brothers. Can't Stop My Heart Frome Lovin' You
  • 1981 - Steve Tyler од Aerosmith е пренесен во болница откако се здобива со повреди при несреќа со мотор.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје