Ariana Grande - Thank U Next


Музички времеплов
  • 1975 - Роден е Benjamin Andre односно Andre 3000 од Outkast.
  • 1977 - Издаден е хитот на Sex Pistols, 'God Save The Queen'. Песната била забранета на ТВ, на радио и за продажба во некои продавници во В.Британија. Сепак, се продава во над 200.000 копии за една недела и доаѓа до втората позиција на британската синглска листа.
  • 2001 - USА No.1 Christina Aguilera, Lil' Kim, Mya & Pink 'Lady Marmalade'
  • 1948 - Роден е Pete Sears од Jefferson Starship (1987 UK & US No.1 'Nothing's Gonna Stop Us').
  • 1966 - Роден е Sean Kinney од Alice In Chains (1993 UK No.19 'Would').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје