David Guetta, Bebe Redxa, Balvin - Say My Name


Музички времеплов
  • 2001 - USА No.1 Christina Aguilera, Lil' Kim, Mya & Pink 'Lady Marmalade'
  • 2000 - Paula Yates добива 400.000 фунти наследство од своето починато момче Michael Hutchence.
  • 1956 - Роден е Neil Finn, гитарист и вокалист во Crowded House (1992 UK No.7 'Weather With You').
  • 1977 - Издаден е хитот на Sex Pistols, 'God Save The Queen'. Песната била забранета на ТВ, на радио и за продажба во некои продавници во В.Британија. Сепак, се продава во над 200.000 копии за една недела и доаѓа до втората позиција на британската синглска листа.
  • 1989 - Cliff Richard го издава својот стоти сингл 'The Best Of Me'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје