Benny Blanco and Calvin Harris - I Found You


Музички времеплов
  • 1947 - Роден е Paul Young (1979 UK No.3 'Every Day Hurts') и дел од Mike and the Mechanics (1989 UK No.2 'The Living Years').
  • 1979 - UK No.1 Anita Ward 'Ring My Bell'
  • 1965 - UK No.1 Elvis Presley 'Crying In The Chapel'
  • 1972 - UK No.1 Don McLean 'Vincent'
  • 2001 - Travis започнуваат 4-неделен престој на првото место на британската албумска листа со 'The Invisible Band'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје