Lady Gaga & Bradley Cooper - Shallow


Музички времеплов
  • 1989 - US No.1 New Kids On The Block 'I'll Be Loving You Forever'
  • 1978 - USА No.1 Andy Gibb 'Shadow Dancing'
  • 1983 - Роден е Lee Ryan од Blue (2002 UK No.1 'If You Come Back').
  • 1972 - UK No.1 Don McLean 'Vincent'
  • 1946 - Роден е пејачот и текстописец Barry Manilow (1975 US No.1 & UK No.11 'Mandy'. Ги напишал и 'Could It Be Magic' и 'Copacabana', а имал над 25 американски топ 40 синглови).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје