5 Seconds of Summer - Valentine


Музички времеплов
  • 1972 - UK No.1 Don McLean 'Vincent'
  • 1977 - Откако Jimmy Helms одбил да настапи на концерт на колеџот Shoreditch бил повикан Elton John. Прифатил за хонорар - две шишиња вино.
  • 1965 - Роден е Richard Hynd, тапанист во Texas (1997 UK No.3 'Say What You Want', 1997 UK No.1 албум 'White On Blonde').
  • 2001 - Travis започнуваат 4-неделен престој на првото место на британската албумска листа со 'The Invisible Band'.
  • 1978 - USА No.1 Andy Gibb 'Shadow Dancing'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје