Bazzi feat Camila Cabello - Beautiful


Музички времеплов
  • 2003 - Elvis Costello се жени по трети пат, сега со џез пајечката Diana Krall на церемонија на имотот на Elton John.
  • 1964 - Во Лондон премиера има филмот 'Ferry Cross The Mersey', во кој се појавуваат Gerry And The Pacemakers, Cilla Black и други ливерпулски музичари.
  • 1978 - Во текот на кавга во њујоршки ноќен клуб, Sid Vicious од Sex Pistol скршил чаша од лицето на Todd Smith, брат на Patti Smith.
  • 1986 - UK No.1 Europe 'The Final Countdown'
  • 1988 - Roy Orbison умира од срцев удар. Се потсетуваме на неговиот посмртен сингл I Drove All Night.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје